Toužíte po zahradním jezírku? Poradíme vám, jak na něj.


Vhodné místo

Pro jezírko je potřeba vybrat správné místo, ideálně v polostínu. Toto platí zejména u menších jezírek, kde chováte rybky. Zvýšená teplota ohrozí ryby na životě. Teplá voda také snadno zelená, protože se v ní daří mikroorganismům. Výkopy jezírka, stejně jako výkopy pro bazén, provádějte déle od stromů.


Tvar a hloubka jezírka

Našli jste vhodné pro jezírko? Zemní a výkopové práce související se stavbou jezírka, vám zajistí odborná firma. Pomůže vám vybudovat jezírko libovolného tvaru a velikosti. Nejvhodnějším tvarem je tvar ledviny či oválu. Komplikovaným tvarům s mnoha zátokami je lepší se vyhnout. V těchto místech by se vám voda velmi rychle kazila.

 

Výkopové práce

Poté, co se provede výkop jezírka, na dno vykopané jámy se umístí geotextilie, která nepodlehne hnilobě a ochrání jezírko. Na geotextilii položte jezírkovou fólii tak, aby nebyla voda v jezírku v kontaktu se zeminou na pobřežních zónách jezírka. Zajistěte si také odvoz zeminy, která vám po vykopání jámy zůstala.

 

Jezírková technika

Aby jezírko správně plnilo svou funkci, je potřeba používat jezírková čerpadla s nízkou spotřebou. Počítejte s tím, že čerpadlo bude v chodu po celou sezónu prakticky neustále. Součástí by měl být kvalitní skimmer, který sbírá veškeré nečistoty. Nezbytný je také vhodný filtr, který zadržuje další nečistoty. Jezírko bude vypadat v zahradě hezky, když provedete úpravy zahrady, například vysázení lotosů či rákosí do jezírka, vysázení rostlin okolo jezírka, vydláždění břehu, atd. Možností, jak upravit jezírko je celá řada. S úpravou terénu vám rovněž pomůže odborná firma.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.