Zimní zahrada je velmi přitažlivým prvkem každého domu či zahrady. V létě či v zimě, za každého počasí můžete trávit příjemné chvíli v zeleni.


Krása zimní zahrady

Původně se v zimních zahradách pěstovaly citrusové plody, nazývali je oranžerie. Výhodou je množství prosklených ploch a orientace na sluníčko. Vzhled, užitné vlastnosti i komfort zimních zahrad a zasklených pergol se v posledních letech změnil.


Zimní zahradu si užijeme po celý rok

Chceme-li zimní zahradu u domu využívat po celý rok, je potřeba ji v zimě vytápět, v létě ochlazovat a zajistit také správnou izolaci výplní konstrukce. Lze využívat také solární panely, které nám přinesou zisk. Než se pro zimní zahradu rozhodneme, je potřeba ji řádně naplánovat. Aby byla zahrada funkční, je potřeba zvolit správné stavební prvky.


Dokonalý design

Pro ty, kdo chtějí zvýšit nejen estetickou, ale i užitnou hodnotu domu, je ideální volbou zimní zahrada s posuvnými dveřmi, která je propojena přímo se zahradou. Můžete tak kdykoliv vyjít rovnou ven. Začleněním zimní zahrady k domu si vytvoříte další obytnou část.

 

Nejčastější materiály použité na stavbu zimní zahrady

Vliv na funkci a kvalitu zimní zahrady má samozřejmě použitý materiál. Na konstrukci zimní zahrady se rozhodně nevyplatí šetřit. Nejčastěji se používá dřevo, plast, hliník, ale i jejich kombinace. Výplň je nejčastěji skleněná či z polykarbonátu. Dřevo má příjemný vzhled, má úměrnou nosnost, dá se snadno opracovat. Oblíbeným materiálem je hliník, který je velmi lehký, nenáročný na údržbu, nevadí mu ani vlhkost.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.