3.10.2017

Přemýšlíte nad tím, proč si pořídit zimní zahradu? Důvodem je spojení pohodlí interiéru s přírodou. Zimní zahrady si stavěli dříve šlechtici pro pěstování pomerančů. Moderní zimní zahrady, které stavíme my, nám mohou sloužit celoročně a ne jen jako oranžerie.

Moderní zimní zahradyzimni zahrada fotogalerie 11

Moderní zimní zahrady mají pro své majitele celou řadu výhod. Především rozšíří obytnou plochu domu a vytvoří tak místo pro odpočinek v zeleni. Rozšířený obytný prostor je skvělé místo pro setkávání se s rodinou či přáteli. Dalším plusem je, že v ní načerpáte novou energii, poskytuje prostor pro relaxaci a odpočinek. Zanedbatelný není ani fakt, že zimní zahrada zvýší hodnotu domu.

Obývací pokoj nebo skleník

Rozhodnete-li se pro celoroční zimní zahradu, pak je důležité předem zvážit, zda toužíte po dalším obývacím pokoji nebo vám bude sloužit pouze jako skleník. Od toho se pak odvíjí podoba i konstrukce stavby, vybírají se vhodné materiály a také vybavení nové zimní zahrady.

Velká prosklená plocha

Zimní zahrady a zasklené pergoly mají velmi složitou konstrukci. Důvodem jsou velké prosklené plochy, ze kterých jsou tvořeny. Musí propouštět sluneční paprsky a v létě zase musí být stíněna, aby se skla nepřehřívala. Tyto požadavky splní skla, která mají zvenčí speciální reflexní vrstvu. Důležitá je také bezpečnost, kdy skla zimní zahrady musí unést i zátěž v podobě napadaného sněhu.

Konstrukce zimní zahrady

Nejdůležitějším krokem pak je u zimní zahrady výběr materiálu konstrukce. Materiál má nejen vliv na cenu, ale také na životnost celé zahrady, odolnost vůči sněhu a také z hlediska údržby. Klasikou je například ocelová konstrukce, která nabízí bezpočet možných řešení. Hliník se dá rovněž dobře zpracovat. Dřevo je vhodné především pro vytápěné zimní zahrady, kde není vlhko.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.